Заявникам ініціатив

Вирішили подати ініціативу? Це чудово! Цей опис дає змогу краще зрозуміти порядок подачі, публікації ініціатив та організацію збору підписів. Ми сподіваємося, що ця інструкція допоможе скласти таку ініціативу, яка миттєво збере 200 000 підписів! Якщо у Вас є ще питання - сміливо пишіть на електронну адресу office@miivybir.org або телефонуйте: +380 68 386 1639

Критерії оцінки якості ініціатив

Ініціатива підлягає правовому регулюванню.

Внаслідок зміни законів, підзаконних актів, постанов Кабінету Міністрів, документів державної політики: основних принципів, стратегій, планів, зовнішніх нормативних актів органів місцевого самоврядування, або дій представників відповідних установ можна реалізувати ініціативу. Ідея і пропоноване рішення грунтуються на достовірних фактах.

Ідею можна втілити у життя в державній установі, змінюючи нормативні акти або стан речей. При подачі ініціативи варто з'ясувати, які закони регулюють дану область - від цього залежить як найбільш вдалий вибір адресата ініціативи, так і можливість досягти значущих змін. Наприклад, ряд речей не можна змінити так просто, тому що вони можуть відноситися до сфери, яку держава або органи самоврядування зовсім не регулюють. Якщо в ініціативі згадані конкретні факти, вони повинні бути достовірними і такими, що піддаються перевірці (наприклад, аргумент, що щось трапилося «на підставі підозр» - це припущення; тому необхідні зміни не є доведеними- підозри не можна перевірити).

Ініціатива, що суперечить Конституції України або в разі суперечностей передбачає внесення змін до Конституції.

Текст Конституції України знаходиться ТУТ .

Якщо ініціатива передбачає зміни до Головного закону країни, або законодавчого органу держави, органів виконавчої влади, виборчої системи, обсягу прав людини, членства в міжнародних організаціях і подібних питань, варто дізнатися, чи регулюється це питання Конституцією. Якщо так, і якщо в ініціативі ви пропонуєте внести зміни до Конституції, про це необхідно згадати.

В ініціативі описано конкретну пропозицію способу вирішення проблеми.

Ініціатива повинна містити не загальні фрази (наприклад, знизити податки, покращити добробут, покарати винних), а надавати конкретні рекомендації щодо здійснення змін.

Ініціатива не повинна містити вимог, очевидно неприйнятних в демократичному суспільстві,

не повинна порушувати загальнолюдські цінності: людську гідність, свободу, демократію, рівноправність, права людини, включаючи права меншин.

Ініціатива виступає ЗА ідею. Ініціатива не повинна містити закликів проти особи, події або ідеї.

Ініціатива має відповідати на питання «До чого ми прагнемо?» та пропонувати конструктивне рішення, спрямоване на досягнення всеосяжних сталих змін. Ми не зможемо опублікувати ініціативи, що вимагають відкликання, кримінальне переслідування та інші дії, спрямовані проти конкретної посадової особи. Ми не будемо публікувати ініціативи, що вимагають щось заборонити, покарати, припинити, відмовитися і т. ін. Кожну ініціативу можна переформулювати і перетворити на ініціативу ЗА. Кожен конкретний випадок ми будемо розглядати окремо, зі свого боку пропонуючи рекомендації, як це зробити! Відносно решти критеріїв ми будемо оцінювати як текст ініціативи - конкретні формулювання, так і «дух» - думку, яка стоїть за цим текстом.

Ініціатива подається українською мовою без граматичних помилок.

7. До ініціативи докладено ілюстративне зображення, якедопомагає краще зрозуміти представлену в ній ідею та спосіб її реалізації.

Додаткові критерії ініціатив:

Для того, щоб ініціатива була опублікована, вона обов'язково має відповідати критеріям якості.

Якщо вона також відповідає всім додатковим критеріям, ми це будемо підкреслювати різними способами, щоб збільшити її відвідуваність на порталі!

● Ініціатива містить якісно написаний текст без граматичних та стилістичних помилок.

● Стосується інтересів більшості громадян України.

● Сприяє формуванню відкритого, демократичного і сталого суспільства, економіки та управління.

● Пропонує конструктивне, реально здійсненне, конкретне рішення і поліпшення.

Всі опубліковані ініціативи доступні за посиланням, також їх можна буде знайти в розділі «Останні ініціативи», або використовувати пошук за ключовими словами.

Подача ініціативи. Що необхідно враховувати?

● Сеанс авторизації триває 15 хвилин, тому радимо підготувати текст ініціативи заздалегідь в окремому документі, щоб він не зник при написанні на платформі порталу!

● Необхідно заповнити всі обов'язкові поля, відповідаючи на питання, зазначені уформі. З правого боку ми помістили підказку для того, аби ви могли вірно заповнити всі поля.

● Назва ініціативи має відображати її основну думку. Загальні фрази не підходять (наприклад, "За демократію в Україні", "Україна - багата країна", "За все хороше проти всього поганого" і т.ін.), з назви має бути зрозуміло, про що ця ініціатива.

● Важливо вказати, куди ви будете подавати ініціативу –до Верховної Ради України, Президента, Кабінету Міністрів або іншого державного органу, чи органу місцевого самоврядування. Якщо ви захочете спрямувати свою ініціативу не до Верховної Ради, а до іншого органу, обов'язково вкажіть його назву.

● Автор ініціативи і представник. Автор ініціативи може залишитися анонімним - це особа, яка реєструє ініціативу, авторизується за допомогою доступу через BankID. Її персональні дані не відображаютьсяпублічно. Представник ініціативи - це фізична або юридична особа, яка буде публічно презентувати ініціативу . Запис у цьому полі можемо змінити ми. Щоб дізнатися, як це зробити, напишіть нам!

● Натиснувши кнопку "Зберегти", ні в якому разі не закривайте вікно ініціативи, доки не переконаєтеся в тому, що ініціативу подано. Про успішну реєстрацію ініціативи свідчитиме її змінене зображення, в якому ви також побачите критерії.

Після подачі ініціативи

Ми розглянемо вашу ініціативу в мінімально можливий термін, не більше ніж 3 робочих дні! Ви отримаєте повідомлення і коментар про те, чи потрібно внести в текст виправлення або доповнення. Якщо все буде гаразд, ми якомога швидше затвердимо її до публікації, після чого можна розпочинати збір підписів!

Просимо зважати на те, що затвердження і публікація ініціатив відбувається не миттєво - в деяких випадках може знадобитися додаткове вивчення нормативних актів та консультації з експертами, тому ми залишаємо за собою право в окремих випадках оцінювати ініціативу довше, ніж зазвичай.

Ваша ініціатива буде опублікована в розділі «Нові», в якому ініціативи розташовані в хронологічному порядку, за датою створення. Потім звернення може «шляхом ротації» потрапити і на першу сторінку порталу - це залежить від кількості зібраних підписів, активності голосуючих і теми!

25 000 підписів зібрано - що далі?

Якщо ініціатива адресована до Верховної Ради, Президента чи Kабінету Міністрів і має 25 000 підписів, вона отримує статус петиції. Наступного дня згідно Закону України "Про внесення змін до Закону України" Про звернення громадян "Щодо електронного Звернення та Електронної петиції" , текст петиції і підписи передаються до відповідного органу.

Розгляд електронної петиції здійснюється невідкладно, але не пізніше ніж десять робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду.

Але на цьому збір підписів і наша робота тільки починається!

200 000 підписів зібрано - що далі?

Найчастіша відповідь представників органів влади на петицію - це відмова у розгляді. Основною причиною відмови є посилання на незначну кількість людей, які підтримують петицію. Так, у відповідь на петицію про вільне володіння зброєю Президент України Петро Порошенко відповів: «Лише 11% українців «за», і додав, що підтримує в цьому питанні думку більшості громадян.

Щоб уникнути звинувачень в упередженості та неактуальності, ми продовжуємо збір підписів до позначки 200 000 виборців, думкою яких знехтувати набагато важче. Як тільки ініціатива отримує 200 000 підписів, вона стає народною ініціативою, і запускаються механізми її лобіювання та адвокації. На цьому етапі вам також буде доступна допомога і підтримка MiyGolos.org.ua. Ми зробимо все, що треба, для того, аби ідея, викладена в ініціативі, була втілена в конкретний закон, указ Президента або постанову уряду.

Що таке MiiVybir.org?

MiiVybir.org - незалежна платформа громадянських ініціатив, за допомогою якої кожен громадянин України, який досяг 18-річного віку, може створити ініціативу і збирати під нею підписи, або підписати вже створену іншими ініціативу, адресовану до різних органів влади.

Кожна ініціатива, що зібрала 25 000 підписів протягом 90 днів , отримує статус петиції і направляється до відповідного органу влади, де розглядається згідно Закону України «Про внесення змін до Закону України" Про звернення громадян "Щодо електронного Звернення та Електронної петиції».

Ініціатива, що зібрала 200 000 підписів , отримує статус народної ініціативи і стає пріоритетною. Наше завдання полягає у тому, щоб на її основі було розроблено та прийнято закон, указ Президента або постанову уряду.

Персональні дані кожного громадянина України, який проголосував на порталі MiiVybir.org, верифікуються системою ідентифікації BankID, що дозволяє гарантувати унікальність підпису та унеможливлює фальсифікацію результатів.

Після успішної ідентифікації інтернет-банки надсилають ім'я, прізвище та персональний код особи на MiiVybir.org, де персональні дані зберігаються в захищених базах даних. Про безпеку дбають банківські системи, відповідальність за захист даних несемо ми. У публічному доступі знаходиться лише ім'я та прізвище. Кожен громадянин України може проголосувати тільки один раз за кожну ініціативу.

Зверніть увагу: після підписання відкликати свій голос неможливо.

Підтримайте ініціативу, яку ви вважаєте гідною вашої уваги, та починайте змінювати країну на краще в один клік.