Про MiiVybir.org

MiiVybir.org - це незалежна платформа громадянських ініціатив, за допомогою якої кожен громадянин України може оприлюднити свою ініціативу і збирати підписи для її передачі в Адміністрацію Президента, Верховну Раду чи Кабінет Міністрів. Ми працюємо для того, абивлада почула найцінніші ідеї громадян!

Портал MiiVybir.org входить до єдиної мережі порталів громадської активності MyVoice. На сьогодні мережа MyVoice представлена платформами ManaBalss (Латвія) і Мiй Вибір (Україна). У найближчому майбутньому очікується початок роботи порталів в Литві, Чехії, Словаччини, Грузії.

ManaBalss у Латвії став одним з найбільших і успішних проектів участі громадян в історії Латвії, та заслужив високу оцінку з боку лідерів і організацій в усьому світі. Платформою скористалися 60% громадян країни. ManaBalss досяг найвищого успіху в світі за результативністю роботи. 40% ініціатив, які зібрали потрібну кількість підписів, стали законами.

Як це працює?

Персональні дані кожного громадянина, який проголосував на MiiVybir.org, підтверджуються зареєстрованими в Україні інтернет-банками. Ініціативи може вносити і підписувати кожен громадянин України, який досяг 18-річного віку. Ініціатива, що збирає не менше 25 000 підписів громадян протягом трьох місяців, отримує статус петиції і передається до відповідного органу центральної або місцевої влади наступного дня після закінчення збору підписів.

Але збір підписів на цьому не закінчується.

Наша мета - продемонструвати представникам органів влади, що суспільно значимі ініціативи підтримує значна частина наших співгромадян, і від них не можна просто відмахнутися. Ми вважаємо, що ініціатива, яка набрала щонайменше 200 000 підписів, повинна перетворитися на закон, указ Президента або постанову уряду. Тому кожна ініціатива, яка зібрала 200 000 підписів, отримує статус народної ініціативи і лобіюється в органах влади з використанням самих різних інструментів.

Про безпеку дбають банківські системи. Після успішної ідентифікації інтернет-банки надсилають ім'я, прізвище та ідентифікаційний код особи на MiiVybir.org, де персональні дані зберігаються в захищених базах даних. Особа може проголосувати один раз за кожну ініціативу. У публічний доступ потрапляє лише їїім'я та прізвище.

Як це починалося?

Перший портал ManaBalss.lv, яким була започаткована мережа MyVoice, був створений двома молодими ентузіастами - підприємцем Крістофом Блаусом (Kristofs Blauss) і експертом з маркетингу Янісом Ертсом (Jānis Erts). Вони вважали, що хороші ідеї не повинні лишатися на кухні, а мають доходити до тих, хтоприймає рішення,та перетворюватись на реальні справи. Сказано - зроблено! У 2010 році почалася робота над створенням платформи, а також складанням і просуванням перших ініціатив до Сейму (парламенту) Латвії. У творців не було досвіду лобіювання та захисту інтересів, але був величезний ентузіазм, віра в ідею і добрі порадники, які допомогливтілити її у життя.

У червні 2011 року на новому порталі ManaBalss.lv було лише дві ініціативи - «Відкриваємо офшори» і «Відкриваємо Сейм». Уже в перші години роботи порталу було зібрано кількасот підписів. Два дні потому тодішній президент Латвії Валдіс Затлерс (Valdis Zatlers) звернувся до суспільства із закликом підписати ініціативи. Через тиждень після відкриття платформи на позачерговому засіданні Сейму було розглянуто перший законопроект ManaBalss.lv - про відкриття офшорів, і в першому читанні досягнуто позитивне голосування. Протягом тижня цей законопроект булоприйнято. Такі результати і подальша діяльність порталу зробили ManaBalss.lv поворотною пунктом в комунікації з громадськістю та співпраці з Сеймом.

Поточний стан справ

Відкритий код ManaBalss.lv надається партнерам в інших країнах світу. Ми віримо, що досвід участі, накопичений нами і учасниками проекту у Латвії, може допомогтигромадянам інших країн достукатися до тих, хто приймає рішення. Досягти задуманого можна лише гуртом. Для цього створюйте, підписуйте створені іншими ініціативи, що містять близьківам ідеї, ставайте меценатами порталу!

Що таке MiiVybir.org?

MiiVybir.org - незалежна платформа громадянських ініціатив, за допомогою якої кожен громадянин України, який досяг 18-річного віку, може створити ініціативу і збирати під нею підписи, або підписати вже створену іншими ініціативу, адресовану до різних органів влади.

Кожна ініціатива, що зібрала 25 000 підписів протягом 90 днів , отримує статус петиції і направляється до відповідного органу влади, де розглядається згідно Закону України «Про внесення змін до Закону України" Про звернення громадян "Щодо електронного Звернення та Електронної петиції».

Ініціатива, що зібрала 200 000 підписів , отримує статус народної ініціативи і стає пріоритетною. Наше завдання полягає у тому, щоб на її основі було розроблено та прийнято закон, указ Президента або постанову уряду.

Персональні дані кожного громадянина України, який проголосував на порталі MiiVybir.org, верифікуються системою ідентифікації BankID, що дозволяє гарантувати унікальність підпису та унеможливлює фальсифікацію результатів.

Після успішної ідентифікації інтернет-банки надсилають ім'я, прізвище та персональний код особи на MiiVybir.org, де персональні дані зберігаються в захищених базах даних. Про безпеку дбають банківські системи, відповідальність за захист даних несемо ми. У публічному доступі знаходиться лише ім'я та прізвище. Кожен громадянин України може проголосувати тільки один раз за кожну ініціативу.

Зверніть увагу: після підписання відкликати свій голос неможливо.

Підтримайте ініціативу, яку ви вважаєте гідною вашої уваги, та починайте змінювати країну на краще в один клік.